Latvijas bioloģiskie lauksaimnieki dalās pieredzē ar Lietuvas, Igaunijas un Vācijas kolēģiem

Latvijas bioloģiskie lauksaimnieki dalās pieredzē ar Lietuvas, Igaunijas un Vācijas kolēģiem

No 13. līdz 15. septembrim Meklenburgas - Priekšpomerānijas pavalstī Vācijā tikās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Meklenburgas - Priekšpomerānijas pavalsts labākie bioloģiskie lauksaimnieki. Tikšanās laikā dalībnieki diskutēja par bioloģiskajai lauksaimniecībai nozīmīgiem jautājumiem: jauno bioloģiskās ražošanas regulējumu un bioloģisko produktu marķēšanu un tās ieviešanu, kā arī par bioloģiskās lauksaimniecības attīstību un ES Kopējo lauksaimniecības politiku pēc 2020. gada.

 

No Latvijas kā labākie bioloģiskie lauksaimnieki sanāksmē piedalījās SIA “Lāses AM” un bioloģiskā tīršķirnes gaļas saimniecība “Kolumbi” vadītāji Dace un Aigars Melderi, kuri ir Zemkopības ministrijas konkursa lauksaimniekiem “Sējējs 2017” laureāti grupā “Bioloģiskā lauku saimniecība”.

 

Pieredzes apmaiņas nolūkā tika apmeklēta Vācijas bioloģiskās saimniecība “Gut Dalwitz”, kas nodarbojas ar gaļas lopu audzēšanu, graudkopību, biogāzes ražošanu un tūrismu, dārzeņu bioloģiskā saimniecība Bastorfā un lauksaimniecības izstāde “MeLa” Gustrovā.

 

Izstādes laikā labākie bioloģiskie lauksaimnieki informēja Meklenburgas - Priekšpomerānijas pavalsts Vācijā ministru Tillu Bakhausu (Till Backhaus) par bioloģisko lauksaimniecību un konkursa norisi katrā no dalībvalstīm.

 

Tikšanās notika Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Meklenburgas - Priekšpomerānijas pavalsts Vācijā starptautiskās vienošanās ietvaros.
_____________________________
Informāciju sagatavoja: Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104;
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    19.09.2018