Latvijas pieredze noderīga Ukrainas Agrārās politikas un pārtikas ministrijai normatīvo aktu pielāgošanai ES normatīviem

Piektdien, 21. jūlijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs dosies darba vizītē uz Ukrainu, lai ar Ukrainas Agrārās politikas un pārtikas ministra pirmo vietnieku Maksimu Martiņuku pārrunātu abu ministriju turpmāko sadarbību. Ņemot vērā Latvijas pieredzi lauksaimniecības, lauku uzņēmējdarbības un lauku reģionu attīstībā, Ukraina ir izteikusi vēlmi pārņemt Latvijas zināšanas lauksaimniecības, pārtikas preču ražošanas un aprites uzraudzības harmonizācijā atbilstoši ES prasībām.

 

Tikšanās laikā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar Maksimu Martiņuku apspriedīs Ukrainas Agrārās politikas un pārtikas ministrijas izstrādāto Ukrainas-Latvijas sadarbības programmas projektu lauksaimniecībā 2017. un 2018. gadam. Tāpat Ukraina ir ieinteresēta pārņemt Latvijas pieredzi veterinārajā uzraudzībā, akvakultūras attīstības un citos jautājumos.

 

Zemkopības ministrija un tās padotības iestādes jau iepriekš ir konsultējušas Ukrainas kolēģus par lauksaimnieku un uzņēmēju kooperāciju, piena ražošanas attīstību un citos jautājumiem.

 

Vizītes laikā plānots arī pārrunāt jautājumus par Latvijas un Ukrainas savstarpējās tirdzniecības ar lauksaimniecības precēm un pārtikas produktiem uzlabošanu.

_________________________

Informāciju sagatavoja: Kaspars Funts,

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietnieks

tālrunis: 67878705; mob.: 29467772; e-pasts: Kaspars.Funts@zm.gov.lv.

  • Publicēts:
    19.07.2017