Nodrošinās kartupeļu sēklas iesaiņojuma oficiālo etiķešu drošību un sēklas materiāla izsekojamību

Valdība otrdien, 21.martā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus kartupeļu sēklaudzēšanas un sēklas kartupeļu tirdzniecības noteikumos.

 

Grozījumi noteic, ka sēklu iesaiņojumu oficiālajās etiķetēs no 2017. gada 1. aprīļa jānorāda oficiāli piešķirtais sērijas numurs. Lai norādītu sērijas numuru, nepieciešams veikt izmaiņas Kultūraugu uzraudzības valsts informācijas sistēmas sēklu etiķešu modulī, izveidojot etiķešu numerācijas sistēmu un piešķirot etiķetei unikālu numuru atkarībā no auga sugas, šķirnes, kategorijas un ražas gada, kā arī izmaiņas etiķešu drukāšanas termoprintera etiķešu uzdrukas programmā. Tādējādi nodrošinās sēklas materiāla izsekojamību un etiķešu izsniegšanas, izplatīšanas un izmantošanas kontroli. 

 

Tāpat grozījumi paredz, ka turpmāk par sēklas kvalitātes atbilstību pavaddokumentos norādītajai kvalitātei būs atbildīgs sēklas pārdevējs. 

 

Grozījumi precizē sēklas sertifikāta derīguma termiņu, paredzot, ka sēklām, ko sertificē pēc novākšanas gada 31. decembra, sertifikāta derīguma termiņu nenosaka. 

 

Tāpat grozījumi reglamentē nepieciešamo parauga lielumu kaitīgo organismu testēšanai kartupeļu mātesaugiem.

 

Noteikumos veikti arī redakcionāli precizējumi. 

 

Noteikumi „Grozījumi Ministru kabineta 2016. gada 5. janvāra noteikumos Nr. 12 „Kartupeļu sēklaudzēšanas un sēklas kartupeļu tirdzniecības noteikumi”” stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”
______________________________
Informāciju sagatavoja:
Rūta Rudzīte
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: +371 67027498
E-pasts: ruta.rudzite@zm.gov.lv 
Vietne: www.zm.gov.lv 

  • Publicēts:
    21.03.2017