Notiks konference par zinātnisko pētījumu ieguvumiem lauku attīstībā

Ceturtdien, 29. martā, Zemkopības ministrijas (ZM) parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis un ZM speciālisti piedalīsies zinātniski – praktiskajā konferencē “Eiropas Savienības zinātniskie pētījumi lauku attīstības un politikas atbalstam”. Konferences mērķis ir diskutēt par ES zinātnisko pētījumu devumu lauksaimniecības konkurētspējas, inovāciju un lauku attīstības veicināšanai Latvijā. 

 

Konferences laikā ZM parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis stāstīs par zinātnisko pētījumu lomu nākotnes lauksaimniecības politikā Latvijā. “Veidojot Latvijas lauksaimniecības politiku, jāņem vērā mūsu valstī veiktie zinātniskie pētījumi, atziņas un pieredze. Tas ir svarīgi arī Latvijas zinātnei, lai neizmantojam tādas atziņas, kas varētu būt pretrunā mūsu valsts attīstībai,” uzsverot konferences nozīmīgumu, norāda R.Arnītis.

 

Konferencē tās dalībnieki ar zinātniskā institūta “Baltic Studies Centre” pētniekiem diskutēs par zinātnisko pētījumu saikni ar politiku un praksi, mazo saimniecību un mazo pārtikas uzņēmumu situāciju tirgū, finansējuma iespējām piensaimniecības un graudkopības nozarēs, kā arī lauksaimniecisko demonstrējumu veiksmes faktoriem.

 

Tāpat konferences otrajā daļā notiks darbs tematiskās grupās par lauksaimnieku rīcības apstākļiem un stratēģijām piensaimniecības un graudkopības nozarēs, Pierīgas reģiona pārtikas sistēmas analīzi no mazo saimniecību un mazo pārstrādes uzņēmumu perspektīvas, kā arī par lauksaimniecisko demonstrējumu piedāvājumu un perspektīvām Latvijā.

 

Konferenci rīko zinātniskais institūts “Baltic Studies Centre” sadarbībā ar Zemkopības ministriju. Tajā piedalīsies lauksaimniecības organizāciju pārstāvji, ZM speciālisti, zemnieki, SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” speciālisti un finanšu institūciju pārstāvji. Aicināti piedalīties arī plašsaziņu līdzekļu pārstāvji. Konference norisināsies viesnīcā “SPA Hotel Ezeri”, “Ezeri”, Siguldas pagastā, Siguldā no pulksten 11.00.


______________________________
Informāciju sagatavoja
Viktorija Straujupe
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
viktorija.straujupe@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    27.03.2018