Uzbekistāna vēlas apgūt Latvijas pieredzi pārtikas kvalitātes un drošuma uzraudzībā

Ceturtdien, 11. maijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Uzbekistānas parlamenta Likumdošanas palātas Ārlietu un starpparlamentu attiecību komisijas locekli Ališeru Kadirovu, lai pārrunātu Uzbekistānu interesējošos jautājumus par pārtikas ražošanas un aprites uzraudzības harmonizāciju ar ES prasībām.

 

Uzbekistāna vēlas uzlabot savu par pārtikas ražošanu un apriti uzraugošo atbildīgo institūciju darbu, lai varētu nodrošināt ES prasībām atbilstošas pārbaudes, īpaši augļu un dārzeņu segmentā. Uzbekistānas mērķis ir palielināt lauksaimniecības un pārtikas produktu eksportu uz ES. Uzbekistānas pārstāvis zemkopības ministram Jānim Dūklavam pauda lūgumu zinātniskajam institūtam “Bior” sniegt atbalstu Uzbekistānas kolēģiem, apmācot šās valsts laboratoriju speciālistus mūsdienīgai pārtikas kvalitātes kontrolei, kā arī palīdzēt Uzbekistānas laboratorijās ieviest ES akreditētas pārbaužu metodes un akreditēt tās ES.

 

“Bez atbilstošām lauksaimniecības un pārtikas preču pārbaudes kontroles sistēmām nav iespējams šo produktu eksports uz Eiropas Savienības dalībvalstīm. Latvijas institūcijas ir gatavas palīdzēt Uzbekijas kolēģiem uzlabot un harmonizēt pārtikas kontroles sistēmas atbilstoši Eiropas Savienības prasībām,” pēc tikšanās sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

 

Tā kā daļu lauksaimniecības un pārtikas preču ES un arī Latvija importē no trešajām valstīm, Latvija ir ieinteresēta to kvalitātē un drošumā, tāpēc atbalsta Uzbekistānas centienus uzlabot lauksaimniecības un pārtikas preču ražošanas un aprites uzraudzības sistēmas pilnveidošanu šajā valstī.
_________________________
Informāciju sagatavoja: Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070; mob.: 26534104
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv.

  • Publicēts:
    11.05.2017