Uzlabos drošību ceļu satiksmē mācību braucienu laikā ar traktortehniku

Uzlabos drošību ceļu satiksmē mācību braucienu laikā ar traktortehniku

Otrdien, 28. augustā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotās izmaiņas Ceļu satiksmes noteikumos. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai uzlabotu drošību ceļu satiksmē mācību braucienu laikā ar traktortehniku.

 

Šobrīd Ceļu satiksmes noteikumi paredz, kur mācību braucienu laikā automobīlī vai autobusā ir jāatrodas apmācāmai personai un kur apmācītājam, taču nenosaka šādas prasības, vadot traktortehniku. Lai nodrošinātu atbilstošu drošību ceļu satiksmē, izmaiņas noteikumos paredz traktortehnikai līdzīgu kārtību kā automobiļiem un autobusiem. Turpmāk ir noteikts, ka mācību braucienu laikā pa ceļu apmācāmai personai ir jāatrodas vadītāja sēdeklī, bet apmācītājam – priekšējā pasažiera sēdeklī. Mācību braucieni ceļu satiksmē var notikt tikai ar tādu traktortehniku, kurai ražotājs ir paredzējis pasažieru sēdekli.

 

Tāpat, lai uzlabotu drošību uz ceļiem, tas ir, lai apkārtējie transportlīdzekļu vadītāji būtu informēti, ka traktortehniku vada persona, kura mācās ar to braukt, izmaiņas noteikumos paredz, ka mācību traktortehnikai ir jābūt aprīkotai ar pazīšanas zīmi “Mācību transportlīdzeklis”.

 

Plašāka informācija par grozījumiem Ministru kabineta (MK) 2015. gada 2. jūnija noteikumos Nr. 279 “Ceļu satiksmes noteikumi” pieejama MK tīmekļvietnē. Izmaiņas noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” tīmekļvietnē.


______________________________
Informāciju sagatavoja
Viktorija Straujupe
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
viktorija.straujupe@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    28.08.2018