Zemkopības ministrija sveic Latvijas zemledus makšķerniekus par labo startu Pasaules čempionātā

Zemkopības ministrija sveic Latvijas zemledus makšķerniekus par labo startu Pasaules čempionātā

14. Pasaules čempionātā zemledus makšķerēšanā, kas no 24. līdz 26.ferbruārim notika Mazajā Baltezerā, Latvijas komanda izcīnīja sudraba godalgu, savukārt individuālajās sacensībās Aldis Vārna ieguva trešo vietu.

 

“Mums ir patiess prieks par Latvijas komandas iegūto otro vietu Pasaules čempionātā 14 valstu konkurencē un Alda Vārnas sniegumu individuālajās sacensībās. Šajā makšķerēšanas disciplīnā Latvijas sportisti atkal pierādīja savu augsto meistarību un spēju būt vieniem no labākajiem pasaulē. Jau daudzu gadu garumā Latvijas makšķernieki gūst augstus panākumus makšķerēšanas sportā, it īpaši zemledus makšķerēšanā, regulāri sasniedzot godalgotas vietas gan komandām, gan arī individuālajā vērtējumā,” saka zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

 

Pasaules čempionāts zemledus makšķerēšanā tiek organizēts kopš 2001. gada, un Latvijas izlase ir piedalījusies visos tā posmos, izņemot 2013. gadu, kad sacensības notika ASV. Komandu vērtējumā divas reizes tika iegūtas zelta, trīs reizes sudraba un divas reizes bronzas medaļas, savukārt individuāli trīs reizes zelts un divas reizes – sudrabs.

 

Pasaules reitingu tabulas kopvērtējumā no 2001. līdz 2016. gadam Latvija patlaban ieņem 3. vietu.


_________________________
Informāciju sagatavoja: Dagnija Muceniece
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070; mob.: 26534104
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv.

  • Publicēts:
    27.02.2017