Zemkopības ministrijā vienosies par sadarbību ar Apvienoto Arābu Emirātiem

Ceturtdien, 18. maijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) Starptautiskā akreditācijas centra vadītāja Amina Ahmed Mohammed parakstīs saprašanās memorandu starp Zemkopības ministriju un AAE Starptautisko akreditācijas centru par sadarbību lauksaimniecības un pārtikas produktu sertifikācijā un iestāžu atbilstības izvērtēšanā. Pēc memoranda parakstīšanas notiks preses konference, kurā aicināti piedalīties arī plašsaziņu līdzekļu pārstāvji.

 

Plānots, ka saprašanās memoranda parakstīšanā un tai sekojošajā preses konferencē piedalīsies arī pārstāvji no Latvijas pārtikas ražošanas uzņēmumiem, tostarp gaļas pārstrādes uzņēmuma “Nākotne”, SIA “Rēzeknes gaļas kombināts”, akciju sabiedrības “Balticovo”, SIA “Rāmkalni Nordeco”, akciju sabiedrības “Tukuma piens”. 

 

Laika posmā no 17. līdz 21. maijam vizītē Latvijā uzturēsies AAE Starptautiskā akreditācijas centra un Dubaijas pašvaldības pārstāvju delegācija. Vizītes laikā plānota tikšanās ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” apmeklējums, kā arī vairāku pārtikas un lauksaimniecības uzņēmumu, tostarp akciju sabiedrības “Dobeles dzirnavnieks”, gaļas pārstrādes uzņēmuma “Nākotne”, SIA “Cēsu gaļas kombināts”, apskate. 

 

Apvienoto Arābu Emirātu amatpersonu vizītes galvenais mērķis ir veicināt abu valstu kompetento iestāžu sadarbību halal produkcijas sertificēšanā un iestāžu akreditācijā, lai radītu labvēlīgus apstākļus savstarpējās tirdzniecības veicināšanai ar lauksaimniecības un pārtikas (halal) produktiem starp Latviju, AAE un citām valstīm.

 

Memoranda parakstīšana notiks Zemkopības ministrijas 23. stāva konferenču zālē, Rīgā, Republikas laukumā 2 no pulksten 10.00.


______________________________
Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
viktorija.kalnina@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    15.05.2017