Zemkopības ministrijas paziņojums

Zemkopības ministrija vērš uzmanību uz faktu, ka Saeimas deputātes Jūlijas Stepaņenko televīzijas “Riga Tv24” 2018. gada 29. janvāra raidījumā “Preses klubs” paustais apgalvojums “Zemkopības ministrija acīmredzami nav noslēgusi vienošanos ar tirgotājiem par samazinātā PVN uzturēšanu tādā izskatā, kādā viņam jābūt” ir nepatiess.

 

Zemkopības ministrija informē, ka jau 2017. gada 19. oktobrī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas padomes priekšsēdētājs Valdis Turlais un Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs parakstīja sadarbības memorandu par samazinātās piecu procentu pievienotās vērtības nodokļa likmes piemērošanu Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem.

 

Sadarbības memoranda nosacījumi paredz Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijai un Latvijas Tirgotāju asociācijai nodrošināt, ka to biedri, nosakot cenu svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem, no 2018. gada 1. janvāra piemēro samazināto piecu procentu likmi līdzšinējās 21 procenta likmes vietā, nodrošinot atbilstošu gala cenas samazinājumu.

 

Plašāka informācija pieejama ŠEIT.
_____________________________

Informācija sagatavota ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļā

  • Publicēts:
    30.01.2018