Zemkopības ministrs apmeklēs Daugavpils Universitāti, kā arī atklās jaunu liellopu fermu Griškānu pagastā

Otrdien, 16. maijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs dosies darba vizītē uz Daugavpils novadu, kur piedalīsies Ministru kabineta (MK) izbraukuma sēdē un apmeklēs Daugavpils Universitāti.

 

Vizītes laikā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Daugavpilī piedalīsies valdības izbraukuma sēdē, kuras laikā diskutēs par Latgales reģiona izaugsmei aktuāliem jautājumiem, tostarp iespējamo atbalstu ražošanas un lauksaimniecības attīstībai.

 

Pēc MK sēdes, laikā no pulksten 14.30 līdz 15.30, zemkopības ministrs apmeklēs Daugavpils Universitātes (DU) studiju programmas “Bioloģija” – “Akvakultūru bioloģija” telpas un tiksies ar mācībspēkiem. Pulksten 16.00 zemkopības ministrs apmeklēs DU Meža bioloģiskās daudzveidības valsts nozīmes pētījumu centru, kurā, pateicoties mūsdienīgajai laboratorijai un lauka pētījumu aprīkojumam, ir iespējas veikt dažādus daudznozaru pētījumus. 

 

Zemkopības ministrijai (ZM) un tās padotības zinātniskajām institūcijām ir laba sadarbība ar DU jau kopš Valsts nozīmes pētniecības centru izveides. Zemkopības ministrija arī ir piedalījusies DU attīstības, pētniecības stratēģijas saskaņošanā, tostarp meža bioloģijas un akvakultūras jomā, un saredz jaunas sadarbības iespējas šajās jomās.

 

Savukārt vizītes noslēgumā pulksten 18.00 zemkopības ministrs apmeklēs Rēzeknes novada Griškānu pagasta piena lopkopības saimniecību SIA “Sprūževa M”, kur atklās jaunu liellopu kūti. Tādējādi “Sprūževa M” plāno par 350 govīm palielināt ganāmpulku. Šī projekta īstenošanā piesaistīts arī Eiropas Savienības līdzfinansējums.


______________________________
Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
viktorija.kalnina@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    13.05.2017