Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar Lietuvas zemkopības ministru pārrunās Āfrikas cūku mēra ierobežošanas pasākumus

Trešdien, 29. janvārī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs dosies darba vizītē uz Viļņu, lai tiktos ar Lietuvas zemkopības ministru Vigīliju Juknu (Vigilijus Jukna) un pārunātu Lietuvas veiktos pasākumus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) ierobežošanā.


Zemkopības ministrija jau informēja, ka Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pagājušajā piektdienā, 24.janvārī, saņēma informāciju, ka Lietuvas dienvidos, Alitus reģionā divām nomedītām mežacūkām apstiprināta bīstamās infekcijas slimības – ĀCM vīrusa – klātbūtne. Lietuvas atbildīgais dienests informēja, ka pēc slimības atklāšanas ir ieviesti slimības apkarošanas pasākumi, lai nepieļautu slimības tālāku izplatīšanos, nosakot aizsardzības un uzraudzības zonas skartajā teritorijā.


PVD aicina medniekus visā Latvijas teritorijā būt īpaši vērīgiem un ziņot par kritušām vai aizdomīgām mežacūkām. Visu aizdomu gadījumu izmeklēšanas izmaksas sedz PVD.


PVD aicina dzīvnieku īpašniekus, turētājus un kopējus pievērst pastiprinātu uzmanību cūku veselības stāvoklim un par jebkuru cūku saslimšanas, nobeigšanās gadījumu ziņot sava reģiona PVD pārvaldei vai apkalpojošam veterinārārstam! Lai nepieļautu iespējamo slimības izplatību, PVD aicina turētājus cūku novietnēs aizliegt iebraukt transporta līdzekļiem, kuriem nav veikta ritošās daļas dezinfekcija, kā arī neielaist nepiederošas personas.


Zemkopības ministrija atgādina, ka visiem, kuri tur cūkas savās piemājas saimniecībās, par tām jāziņo Lauksaimniecības datu centram (LDC).
_________________________ 
Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104;
Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    28.01.2014