Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar Saldus novada zemniekiem pārrunās aktualitātes lauksaimniecībā

Pirmdien, 23. oktobrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs darba vizītē apmeklēs Saldus novadu, lai tiktos ar novada zemniekiem un pārrunātu rudens ilgstošo lietavu negatīvo ietekmi uz Latvijas lauksaimniecību.

 

Zemkopības ministra Jāņa Dūklava tikšanās ar Saldus novada lauksaimniekiem pirmdien, 23. oktobrī, notiks plkst. 11.00 Lauku atbalsta dienesta Dienvidkurzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldē Viesnīcas ielā 1, Saldū.

 

Tiekoties ar Kurzemes zemniekiem, zemkopības ministrs informēs par Lauku attīstības programmas turpmākajām aktualitātēm un pasākumiem, kas vērsti uz lauksaimniecības un uzņēmējdarbības lauku apvidos attīstību.

 

Jau ziņots, ka patlaban pēc ilgstošajām rudens lietavām problēmas ar ziemāju sēšanu, lopbarības gatavošanu un kūtsmēslu izkliedi tīrumos jau ir skārušas ne tikai Latgales, Vidzemes un Sēlijas, bet arī Kurzemes un Zemgales lauksaimniekus.

 

Zemkopības ministrija ir mobilizējusi pieejamo atbalstu lietavu izraisītajos plūdos cietušajiem lauksaimniekiem un apkopojusi datus par lauksaimnieku zaudējumiem, un nākamajā valdības sēdē ir plānots lemt par kompensācijām zemniekiem.
_____________________________
Informāciju sagatavoja: 
Dagnija Muceniece
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070
 mob.: 26534104
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    20.10.2017