Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar Ungārijas lauksaimniecības ministru pārrunā KLP pēc 2020. gada

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar Ungārijas lauksaimniecības ministru pārrunā KLP pēc 2020. gada

Ceturtdien, 8. februārī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Ungārijas lauksaimniecības ministru Šandoru Fazekašu (Sándor Fazekas) un viņa vadīto delegāciju, lai pārrunātu Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžeta veidošanu pēc 2020. gada, īpašu uzmanību veltot ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) jautājumiem.

 

Tikšanās laikā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, pārrunājot ES daudzgadu budžeta veidošanu pēc 2020. gada, norādīja, ka Latvijai ir svarīgi, lai tiktu saglabāta spēcīga, vienota un moderna ES Kopējā lauksaimniecības politika ar atbilstošu un pietiekošu finansējumu. Sarunā ar Ungārijas lauksaimniecības ministru J.Dūklavs uzsvēra, ka Latvijas prioritāte ir tiešo maksājumu izlīdzināšana.

 

 “Tiešie maksājumi ir drošības garants zemniekiem arī krīzes situācijās. Un tie, kuriem tiešie maksājumi ir krietni zemāki, daudz vairāk cieš tirgus krīzes situācijās. Tāpēc mēs esam par to, ka Latvijas lauksaimniekiem jānodrošina vidējais ES tiešo maksājumu līmenis,” teica zemkopības ministrs J.Dūklavs.

 

“Višegradas* valstu grupai un Baltijas valstīm vairākos jautājumos par ES Kopējās lauksaimniecības politiku pēc 2020. gada ir vienādi viedokļi. ES finansējumam daudz mērķtiecīgāk ir jāsasniedz lauksaimnieciskās produkcijas ražotājus,” sacīja Ungārijas lauksaimniecības ministrs Šandors Fazekašs. Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs vērsa uzmanību uz to, ka ne tikai Latvijai, bet arī visām Baltijas valstīm nostājas jautājumā par KLP daudzgadu budžetu nākamajam ES plānošanas periodam no 2021. līdz 2027. gadam ir līdzīgas, tāpēc Višegradas un Baltijas valstīm arī šajā jautājumā vajadzētu būt vienotiem sarunās ar EK.

 

Tāpat zemkopības ministrs J.Dūklavs un Ungārijas lauksaimniecības ministrs bija vienisprātis, ka nepieciešams turpināt iesākto darbu pie KLP vienkāršošanas gan lauksaimniekiem, gan arī administrējošām iestādēm, lai lauksaimnieki spētu mērķtiecīgāk un bez kavēšanās izmantot pieejamos ES atbalsta pasākumus un finansējumu.

 

“Ar interesi uzklausījām ungāru pieredzi jautājumā par lauksaimniecības zemju īpašumtiesību nosargāšanu, atbalsot savas valsts lauksaimniekus iegādāties Ungārijas lauksaimniecības zemi. Tāpat uzteicams ir viņu piemērs, neļaujot valstī ienākt lielajām pārtikas tirgotāju ķēdēm, tādējādi stiprinot un atbalstot savus ražotājus un pārstrādātājus,” pēc tikšanās ar Ungārijas delegāciju atzina Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs.

 

* Višegradas grupas valstis: Čehija, Polija, Slovākija un Ungārija.


____________________________
Informāciju sagatavoja
Viktorija Straujupe
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
viktorija.straujupe@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    08.02.2018