Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: Latvijai aktuālākais jautājums – vienlīdzība ES lauksaimnieku starpā

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: Latvijai aktuālākais jautājums – vienlīdzība ES lauksaimnieku starpā

Pirmdien, 29. janvārī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē Briselē, kur turpinājās dalībvalstu diskusija par Eiropas Komisijas (EK) pagājušā gada nogalē publicēto paziņojumu par ES pārtikas un lauksaimniecības politiku pēc 2020. gada, uzrunā norādīja, ka nākotnes Kopējā lauksaimniecības politikā (KLP) nepieciešams ieviest taisnīgus un vienlīdzīgus konkurences apstākļus, beidzot samazinot būtiskās atšķirības tiešmaksājumu līmeņos starp dalībvalstīm. Turklāt, izstrādājot KLP pēc 2020. gada, jau iepriekš ir skaidri jānovērtē, kā tā ietekmēs lauku uzņēmēju dzīvotspēju un konkurētspēju mazajās valstīs.

 

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs arī sacīja, ka ES finansējums mērķtiecīgi jāvirza tieši lauksaimniecības nozarei, lauku attīstībai, lauksaimniecības un pārtikas ražošanai, kas dotu iespēju arī turpmāk attīstīties Latvijas lauku teritorijām, kas šobrīd atpaliek no vidējā ES lauku teritoriju attīstības līmeņa.

 

Latvija atbalsta EK piedāvājumu samazināt administratīvo slogu gan lauksaimniekiem, gan institūcijām, un paredzēt lielāku pašnoteikšanos (subsidaritāti) dalībvalstīm individuālo pasākumu īstenošanā, uz ko Latvija ir aicinājusi EK jau vairākkārt daudzu gadu garumā.

 

Plānots, ka konkrētus likumdošanas priekšlikumus KLP nākotnei EK publicēs 2018. gada vasarā.
_____________________________

Informāciju sagatavoja: Dagnija Muceniece, Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104; e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    29.01.2018