Jaunie zivju izkraušanas noteikumi

Šodien, 2015.gada 24. martā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas sagatavoto noteikumu projektu, kas nosaka nozvejoto zivju izkraušanas kontroles, zivju tirdzniecības un transporta objektu, noliktavu un ražošanas telpu pārbaudes kārtību. Paredzēts, ka zivju produktu izsekojamība nodrošinās visaptverošas kontroles režīma izveidošanu visos ražošanas un tirdzniecības ķēdes posmos.

 

Zivju izkraušanas kontrole iekļauj tādus posmus kā zvejas produktu svēršana, pirmā pārdošana, transportēšana un izsekojamības nodrošināšana visām zvejas un akvakultūras produktu partijām. Atbilstoši jaunajām prasībām tiks nodrošināta izsekojamība visām zvejas un akvakultūras produktu partijām no nozvejas vai ieguves līdz mazumtirdzniecības vietai visos ražošanas, pārstrādes un izplatīšanas posmos. Jaunais noteikumu projekts aizstās šobrīd spēkā esošos Ministru kabineta (turpmāk - MK) 2009. gada 2. jūnija noteikumus Nr. 503 „Noteikumi par zivju izkraušanas kontroli un zivju tirdzniecības un transporta objektu, noliktavu un ražošanas telpu pārbaudi”.

 

Jaunie noteikumi paredz arī elektroniskās informācijas sistēmas „Latvijas zivsaimniecības integrētā kontroles un informācijas sistēma” izmantošanu nozvejas izkraušanas dokumentu, pārdošanas zīmju un citu datu ievadīšanai, tādējādi būtiski samazinot administratīvo slogu.

 

Noteikumu projekts stāsies spēkā pēc tā publicēšanas oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” mājaslapā. Plašāka informācija par MK noteikumu projektu „Zivju izkraušanas kontroles un zivju tirdzniecības un transporta objektu, noliktavu un ražošanas telpu pārbaudes noteikumi” pieejama MK mājaslapā.

 

Informāciju sagatavoja
Olga Adamenko
Zivsaimniecības departamenta
Zivsaimniecības stratēģijas nodaļas vecākā referente
tālrunis: 67095042
olga.adamenko[a]zm.gov.lv

  • Publicēts:
    24.03.2015

Darba plāns

  • Novada Garša
  • ZM klientu apkalpošanas centrs
  • valsts ir internetā