Maedi-Visna ir lēni progresējoša un neatgriezeniska infekcijas slimība, kurai raksturīgi elpošanas (Maedi forma), dažreiz arī centrālās nervu sistēmas darbības traucējumi (Visna forma), mastīts, locītavu iekaisums un novājēšana.

Pret to uzņēmīgas ir dažāda vecuma aitas un kazas. Maedi-Visna slimības vīruss nav bīstams cilvēkiem. Ne visiem inficētajiem dzīvniekiem izveidojas slimības klīniskās pazīmes, dažiem infekcija var noritēt slēptā formā, tādēļ ļoti svarīgi veikt regulāru ganāmpulka seroloģisko izmeklēšanu, jo tā var atklāt slimos dzīvniekus.

Aitkopjiem Maedi- Visna ir ekonomiski ļoti nozīmīga slimība, jo tā ilgākā laika posmā hroniski slimajiem dzīvniekiem rada ievērojamu produktivitātes zaudējumus. Ignorējot Maedi-Visna slimības radīto risku, var tikt apdraudēta aitkopības attīstība Latvijā, jo, uzlabojot Latvijas tumšgalves šķirnes aitu gaļas īpašības, tiek ievesti arī vērtīgi šķirņu vaislinieki, kas pret slimību ir ļoti uzņēmīgi.

Prasības par Maedi-Visna uzraudzību un kontroli ir noteiktas Ministru kabineta 2014. gada 20. maija noteikumos Nr. 251 Kārtība, kādā aitu sugas dzīvniekiem veic slimības Maedi-Visna uzraudzību, kontroli un apkarošanu"