Aicinām lauksaimniekus, zivsaimniekus, mežsaimniekus un pārtikas ražotājus pievienoties Zemes stundai!

Aicinām lauksaimniekus, zivsaimniekus, mežsaimniekus un pārtikas ražotājus pievienoties Zemes stundai!

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauksaimniekus, zivsaimniekus, mežsaimniekus un pārtikas ražotājus pievienoties pasaules lielākajai vides akcijai - Zemes stundai, kura Latvijā norisināsies sestdien, 30.martā, no pulksten 20.30 līdz 21.30. 

 

Zemes stunda ir starptautisks pasākums, kura laikā iedzīvotāji tiek aicināti izslēgt gaismu un maznozīmīgās elektroiekārtas uz vienu stundu, tādējādi aktualizējot klimata pārmaiņu jautājumus un pievēršot uzmanību elektroenerģijas taupīšanai, kā arī parādot savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā. 

 

Šogad Zemes stunda pasaulē notiek jau trīspadsmito, bet Latvijā - divpadsmito reizi. Katru gadu uzmanība tiek pievērsta vēl kādam aktuālam vides jautājumam. Šogad - jau otro gadu pēc kārtas - aktualizēta bioloģiskās (ģenētiskās, sugu, ekosistēmu un ainavu) daudzveidības aizsardzība visā pasaulē, ne tikvien Latvijā. Visi šie daudzveidības līmeņi ir nepieciešami, lai pastāvētu sugas, jo bioloģiskās daudzveidības masveida samazināšanās ietekmē gan ikkatru no mums, gan sociālās un ekonomiskās sistēmas jebkurā pasaules vietā. 

 

ZM pievienosies Zemes stundai, izslēdzot ministrijas ēkas, Republikas laukumā 2, Rīgā, apgaismojumu un gaismas reklāmas.

__________________________
Informāciju sagatavoja:
Rūta Rudzīte
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: +371 67027498
E-pasts: ruta.rudzite@zm.gov.lv 
Tīmekļvietne: www.zm.gov.lv 

  • Publicēts:
    29.03.2019