Atjaunotas prasības meliorācijas sistēmu reģistrēšanai meliorācijas kadastrā

Atjaunotas prasības meliorācijas sistēmu reģistrēšanai meliorācijas kadastrā

Valdība otrdien, 26. martā, apstiprinājusi jaunus meliorācijas kadastra noteikumus, ko sagatavojusi Zemkopības ministrija. 

 

Noteikumi attiecas visiem zemes īpašniekiem un tiesiskajiem valdītājiem, kuru zemes īpašumā ūdens režīmu regulē izbūvētas meliorācijas sistēmas. Meliorācijas sistēmas Latvijā ūdens režīmu regulē 2,1 miljonā hektāru lauksaimniecības un meža zemes, un meliorācijas sistēmu īpašnieki vai tiesiskie valdītāji ir valsts, pašvaldības un privātpersonas. 

 

Noteikumi nosaka vienotas prasības meliorācijas kadastram, sistēmu elementu apzīmējumiem un meliorācijas sistēmu inventarizācijai, kā arī noteic meliorācijas kadastra saturu, izveides, uzturēšanas un informācijas apmaiņas kārtību. 

 

Jaunais regulējums maina ūdensnoteku klasifikācijas kārtību un maina arī pašvaldības nozīmes koplietošanas meliorācijas sistēmas reģistrēšanas un apzīmēšanas kārtību meliorācijas kadastrā. 

 

No jauna meliorācijas kadastrā ieviesti videi draudzīgi elementi meliorācijas sistēmās, to apzīmējumi un novērtēšanas kritēriji.

 

Nule apstiprinātie noteikumi aizstās Ministru kabineta 2010. gada 13. jūlija noteikumus Nr. 623 “Meliorācijas kadastra noteikumi”. 

 

Noteikumi “Meliorācijas kadastra noteikumi” stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. 
______________________________
Informāciju sagatavoja: 
Rūta Rudzīte, 
sabiedrisko attiecību speciāliste,
tālrunis: +371 67027498, 
e-pasts: ruta.rudzite@zm.gov.lv, 
tīmekļvietne: www.zm.gov.lv 

  • Publicēts:
    26.03.2019