Nosaka prasības sieram un biezpienam, ko varēs pieteikt ES privātās uzglabāšanas atbalstam Covid-19 ietekmes mazināšanai

Nosaka prasības sieram un biezpienam, ko varēs pieteikt ES privātās uzglabāšanas atbalstam Covid-19 ietekmes mazināšanai

 

Valdība otrdien, 19. maijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus Tirgus intervences pasākumu administrēšanas un uzraudzības kārtībā augkopības un lopkopības produktu tirgū.

 

Grozījumi nepieciešami, lai ieviestu ES normatīvos aktus, kuru mērķis ir stabilizēt lopkopības produktu tirgus un mazināt Covid-19 ietekmi, un lai atļautu arī Latvijā sviesta, vājpiena pulvera, nogatavināmo sieru, liellopu gaļas un aitu un kazu gaļas ražotājiem izmantot Eiropas Komisijas atbalstu produktu privātai uzglabāšanai.

 

Grozījumi paredz, ka privātai uzglabāšanai varēs pieteikt tādu sieru, kas ir pilnībā nogatavināts, bet ne mazāk kā 21 dienu, un kura derīguma termiņš ir garāks nekā uzglabāšanas ilgums.

 

Tāpat arī grozījumi noteic, ka privātai uzglabāšanai varēs pieteikt sasaldētu biezpienu, tam nepiemērojot prasību par nogatavināšanas laiku.

 

MK noteikumi “Grozījumi Ministru kabineta 2017. gada 3. maija noteikumos Nr. 237 “Tirgus intervences pasākumu administrēšanas un uzraudzības kārtība augkopības un lopkopības produktu tirgū”” stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas vēstnesis”.

 

Foto: pixabay.com

____________________________

Informāciju sagatavoja:

Rūta Rudzīte

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālrunis: +371 67027498

E-pasts: ruta.rudzite@zm.gov.lv

Tīmekļvietne: www.zm.gov.lv  

  • Publicēts:
    19.05.2020