Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards intervijā portālam “Politico” norāda uz ES netaisnīgo atbalstu Baltijas lauksaimniekiem

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards intervijā portālam “Politico” norāda uz ES netaisnīgo atbalstu Baltijas lauksaimniekiem

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, jūnija sākumā piedaloties neformālajā ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē Bukarestē (Rumānija), intervijā portālam “Politico” (www.politico.eu) norādījis, ka Baltijas valstis prasa nekavējoties izlīdzināt ES atbalsta maksājumus dalībvalstu starpā.


Ministrs intervijā arī norādījis, ka pie Eiropas Komisijas (EK) pašreizējā maksājumu izlīdzināšanas tempa Baltijas valstis Rietumeiropas dalībvalstu maksājumu līmeni sasniegs tikai pēc pus gadsimta. Pēdējo 15 gadu laikā kopš iestājas ES Latvijas, Igaunijas un Lietuvas lauksaimnieki, saņemot mazāko atbalsta finansējumu, nostādīti nevienlīdzīgos konkurences apstākļos, salīdzinot ar t.s. “veco” ES dalībvalstu zemniekiem, kaut arī izmaksas par degvielu, minerālmēsliem un darbaspēku ES valstīs ir līdzīgas.


Raugoties uz EK pēdējo piedāvājumu, mēs ES tiešmaksājumu vidējo līmeni varam sasniegt tikai 2069. gadā – tajā brīdī man būs tieši simts gadu,” sacīja Kaspars Gerhards.


Zemkopības ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa

 

  • Publicēts:
    06.06.2019