Lauksaimniecības, zivsaimniecības un pārtikas nozarē Beļģijas prezidentūra ir apņēmusies strādāt pie pārtikas nodrošinājuma, īstenojot saskaņotu Eiropas pārtikas politiku. Prezidentūra plāno veicināt ES atkarības mazināšanu no trešajām valstīm attiecībā uz dažiem stratēģiskiem resursiem un nodrošināt efektīvu un lietderīgu kopējās lauksaimniecības politikas (turpmāk – KLP) un kopējās zivsaimniecības politikas īstenošanas kontroli. Prezidentūra uzsāks diskusijas par turpmāko KLP budžeta ietvaru pēc 2027. gada. Savukārt, zivsaimniecības nozarē prezidentūra strādās pie ikgadējām sarunām par kopējo pieļaujamo nozveju.

Prezidentūra nodrošinās lauksaimniecības tirgu rūpīgu uzraudzību, pievēršot īpašu uzmanību politikas saskaņotībai, galvenokārt tirdzniecības, vides un klimata jomā. Svarīga nozīme būs jaunu IT tehnoloģiju ieviešanai. Tāpat turpinās diskusijas par jaunām genomikas metodēm un augu aizsardzības līdzekļu ilgtspējīgu izmantošanu.

Prezidentūrai ir svarīgi turpināt pārtikas sistēmas ilgtspējības uzlabošanu, vienlaikus garantējot pārtikas nekaitīgumu un labu veselību dzīvniekiem un augiem.

Mežsaimniecības nozarē Beļģijas prezidentūra palīdzēs risināt jautājumu par noturīgu, efektīvu un iekļaujošu koordinācijas sistēmu. Prezidentūra uzsāks darbu pie mežu uzraudzības sistēmas un turpinās diskusijas par instrumentiem, ar kuriem īstenojama ES mežu stratēģija, un par meža reproduktīvā materiāla ražošanu un tirdzniecību.

Dzīvnieku veselības un labturības nozarē par prioritāti izvirzīta dzīvnieku veselības un slimību profilakses iniciatīva “Viena veselība”. Prezidentvalsts koncentrēsies, lai tiktu ieviestas vakcīnas pret dominējošajām epizootijām un citām dzīvnieku slimībām, kas ievērojami ietekmē attiecīgās nozares.

Prezidentūra ir apņēmusies strādāt pie tiesību aktu pārskatīšanas dzīvnieku labturības jomā. Šim regulējumam jāsaskan ar jaunākajiem zinātnes un tehnoloģiju sasniegumiem, vienlaikus risinot arī nākotnes ilgtspējības problēmas. Prezidentvalsts virzīs uz priekšu gaidāmos priekšlikumus par dzīvnieku labturību, lai saskaņotu ES praksi un tiesību aktu labāku izpildi.