Lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarēs tiks īstenotas Francijas prezidentūras noteiktās prioritātes- Eiropas suverenitāte, cīņa pret klimata pārmaiņām un ilgtspējīgas attīstības veicināšana. ES zaļā kursa mērķu sasniegšana ir cieši savstarpēji saistīta ar ilgtspējīgāku lauksaimniecības un zivsaimniecības nozaru attīstību.

Francijas prezidentūras darbs lauksaimniecībā un pārtikas  jomā balstīsies uz trīs prioritātēm. Pirmkārt, tiks rosinātas Padomes diskusijas attiecībā uz savstarpēju vides un veselības standartu piemērošanu Eiropas produktiem un produktiem, kas importēti no trešām valstīm ar mērķi tos pakļaut noteiktām ES ražošanas prasībām. Piemēram, Prezidentūra uzsāks darbu pie no atmežošanas brīva importa regulējuma. Otrkārt, īpaša uzmanība tiks pievērsta zemu oglekļa emisiju lauksaimniecībai un oglekļa piesaistīšanai lauksaimniecības augsnēs. Treškārt,  Francijas prezidentūra veicinās iniciatīvas, vērstas uz agroekoloģiskās pārejas paātrināšanu, tādējādi samazinot pesticīdu lietošanu, kas ir neatņemama  stratēģijas “No lauka līdz galdam” sastāvdaļa. Prezidentūras laikā ir plānots uzsākt darbu pie Pesticīdu ilgtspējīgas lietošanas direktīvas pārskatīšanas ar mērķi paātrināt pesticīdu lietošanas samazinājumu ES, kā arī veicināt alternatīvu izmantošanas pieaugumu, rūpējoties, lai neviens lauksaimnieks netiktu atstāts bez risinājuma.

Francijas prezidentūra gatavojas turpināt darbu pie ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu likumdošanas pārskatīšanas, regulas priekšlikuma par statistiku par lauksaimniecības ielaidi un izlaidi, kā arī ES lauksaimniecības produktu veicināšanas politikas pārskatīšanu.

Attiecībā uz zivsaimniecību, Francijas prezidentūras prioritāte būs Zivsaimniecības kontroles regulas pārskatīšana, kā arī politiskas debates par Kopējo zivsaimniecības politiku un tās īstenošanu. Turklāt Prezidentūra turpinās darbu, lai paplašinātu vispārējos noteikumus, kas nosaka piekļuvi ūdeņiem.

Prezidentūra liks uzsvaru uz zilās ekonomikas, okeānu pārvaldības, aizsargājamo jūras teritoriju stiprināšanas, kā arī jūras piesārņojuma, īpaši plastmasas, apkarošanas svarīgumu.