Informācija plašsaziņas līdzekļiem

Ceturtdien, 17. decembrī, valdība apstiprinājusi grozījumus MK 6. novembra rīkojumā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, kas paredzēja Covid-19 infekcijas ierobežošanai stingrākus drošības nosacījumus, sestdienās, svētdienās un svētku dienās ļaujot tikai pārtikas preču tirdzniecību un atsevišķu veselības un higiēnas pakalpojumu sniegšanu. 

Pēc Zemkopības ministrijas ierosinājuma ir precizēts tirgojamo nepārtikas preču saraksts, ļaujot nedēļas nogalēs un svētku dienās pārdod arī Ziemsvētku eglītes. Tas ir svarīgi, lai respektētu Latvijas iedzīvotāju tradīcijas Ziemas saulgriežus aizvadīt ģimenes lokā un savlaikus tiem sagatavoties. 

Turklāt - saskaņā ar Stādu audzētāju biedrības sniegto informāciju - vairāk nekā 80% Ziemassvētku eglīšu tiek pārdotas sestdienās un svētdienās. Tas tādēļ, ka strādājošajiem pircējiem darba laiks pārsvarā ir no plkst. 8.00 līdz 17.00 un vienīgās pieejamās dienas ir brīvdienas, kad dienas gaišajā laikā kopā ar ģimeni var veikt eglītes iegādi. 

Stādaudzētavās un atklātajos tirdzniecības laukumos Ziemsvētku eglīšu tirdzniecība notiek ārtelpās svaigā gaisā, kas nozīmīgi samazina inficēšanās risku. Turklāt egļu audzētājiem un tirgotājiem ir pienākums īstenot spēkā esošajos normatīvajos aktos noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus (tajā skaitā roku dezinfekciju, sejas masku lietošanu, fiziskās distances ievērošanu starp pircējiem). 

Rīkojums “Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 6. novembra rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”” stājas spēkā tā parakstīšanas brīdī un tiks publicēts oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

____________________________
Informāciju sagatavoja:

Rūta Rudzīte

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Ruta.Rudzite [at] zm.gov.lv