Informācija plašsaziņas līdzekļiem
lopbarības kombains sagatvo vasarā pļavā lopbarību ziemai, smalcinot to un iekraujot traktora piekabē

Pirmdien, 27. maijā, zemkopības ministrs Armands Krauze piedalīsies ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē Briselē, kurā dalībvalstis diskutēs par to, kā nākotnē ātrāk un efektīvāk novērst dažādas ārējo faktoru izraisītas krīzes situācijas lauksaimniecībā un pārtikas ražošanā.

ES prezidentūra ir ierosinājusi pievērst lielāku uzmanību ES krīžu vadības instrumentu uzlabošanai un krīžu radītās ietekmes uz lauksaimniecību mazināšanai. Kaut arī esošā ES Kopējā lauksaimniecības politika paredz dažādu risku pārvaldības pasākumus, piemēram, lauksaimniecības krīzes rezerves fonds 450 miljonu eiro apmērā gadā. Tomēr ir jārod efektīvāki veidi, kā šo fondu finansējumu varētu izmantot, reaģējot uz dažādiem tirgus traucējumiem, kā arī uz nelabvēlīgiem laikapstākļiem un klimata pārmaiņu ietekmi.

Zemkopības ministrija uzskata, ka ārkārtējo situāciju radītu krīžu un problēmu risināšanu nedrīkst atstāt tikai dalībvalstu ziņā – to risināšanai ir nepieciešama kopējā pieeja ES līmenī.

Padomē dalībvalstu ministri diskutēs arī par krievijas kara Ukrainā ietekmi uz lauksaimniecības tirgu ES. Zemkopības ministrs arvien turpina aicināt ES noteikt vēl stingrākus ierobežojumus krievijas un baltkrievijas pārtikas un lauksaimniecības produktu importam ES.

Dagnija Muceniece

Nodaļas vadītāja
Dagnija.Muceniece [at] zm.gov.lv