Informācija plašsaziņas līdzekļiem
LBTU vadība un Zemkopības ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs cereomijā griež lentu jaunajam LBTU  vienīgais Zivju apstrādes biotehnoloģiju studiju un pētniecības centram

Šodien, 24. maijā, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) atklāja Baltijā pirmo Zivju apstrādes biotehnoloģiju studiju un pētniecības centru, kas nākotnē nodrošinās straujāku zinātnes atziņu un inovāciju ienākšanu zivsaimniecības nozarē. 

Zivju apstrādes biotehnoloģiju studiju un pētniecības centrs paredzēts studiju un pētniecības procesiem, nodrošinot novatorisku infrastruktūru un pieeju maza mēroga pilotiekārtām.

Nozares uzņēmumiem centrs nodrošinās iespēju izstrādāt inovatīvus produktus, aprīkojumu un procesus. Tāpat centrā būs iespējams veikt apmācību un zinātniski pētniecisko darbu dažādos pētniecības virzienos, sadarbojoties un realizējot dažādus pētniecības projektus inovatīvu produktu izstrādē.

Savus pētījumu virzienus LBTU piedāvās ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā, sadarbojoties ar citām zinātniskajām institūcijām un nozares pārstāvjiem.

“Centrs veicinās vērtības pievienošanu gan ierobežotajiem jūrā iegūstamajiem zivju resursiem, gan attīstot akvakultūru, dažādojot un piemērojot ražotos produktus pieaugošajām patērētāju gaumēm un prasībām. Tas būs īpaši nozīmīgs mazajiem un vidējiem zivsaimniecības uzņēmumiem, kuriem centrā būs pieejama inovāciju izstrādei nepieciešamā infrastruktūra, turklāt kopā ar zinātnisko padomu,” norāda Zemkopības ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs.

Projekts īstenots ar Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda atbalstu Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai 2014-2020 pasākuma “Inovācija” ietvaros. Centrā investēti 2,876 miljoni euro ar 100% atbalsta intensitāti.

Sintija Strakša

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Sintija.Straksa [at] zm.gov.lv