Informācija plašsaziņas līdzekļiem
Zemkopības ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs tiekas ar Azerbaidžānas pārstāvjiem

Šonedēļ Zemkopības ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs kopā ar Latvijas pārtikas ražošanas u.c. uzņēmējiem devās uz Azerbaidžānu, lai pārrunātu sadarbības iespējas Latvijas un Azerbaidžānas lauksaimniecības un pārtikas ražošanas nozarēs.

Latvijas uzņēmējiem un lauksaimniekiem ir būtiski gan nodrošināt jaunus eksporta tirgus, gan attīstīt loģistikas ceļus un sadarbības partneru loku. Ņemot vērā, ka Latvijas lauksaimnieki līdz ar agresorvalsts Krievijas iebrukumu Ukrainā pārtrauca Krievijas minerālmēslu importu, viens no sarunu tematiem bija arī Azerbaidžānas minerālmēslu eksporta iespējas uz Latviju.

Savukārt Azerbaidžānas pusei interesēja Latvijas pieredze uzņēmējdarbībā un kopējā eksporta uz Latviju palielināšana.

Lai gan Azerbaidžāna nav starp lielākajiem Latvijas tirdzniecības partneriem trešo valstu vidū un salīdzinošie tirdzniecības apjomi ar lauksaimniecības produktiem ir nelieli, Zemkopības ministrija augstu novērtē līdzšinējo sadarbību ar Azerbaidžānu un saskata izaugsmes iespējas sadarbības stiprināšanai.

Tostarp abas valstis pārrunāja jaunā sadarbības memoranda nianses, pie kuru izstrādes patlaban notiek darbs. Memorandu tuvākajā laikā plānots iesniegt Ārlietu ministrijai tālākai nodošanai Azerbaidžānai.

Tāpat vizītes laikā Latvijas delegācija tikās ar Azerbaidžānas Lauksaimniecības ministrijas pārstāvjiem un Eksporta un investīciju aģentūras “AZPROMO” vadību, kā arī apmeklēja vairākus tirdzniecības uzņēmumus, lauksaimniecības produktu tirgotājus un uzņēmēju organizācijas.

Latvija uz Azerbaidžānu galvenokārt eksportē skābpiena produktus, sieru, gaļas un zivju izstrādājumus un konservus, kā arī bezalkoholiskos un alkoholiskos dzērienus. Savukārt no Azerbaidžānas tiek importēti lazdu rieksti, augļu un dārzeņu sulas, un arī bezalkoholiskie un alkoholiskie dzērieni.

Latvijas tirdzniecības bilance ar Azerbaidžānu ir pozitīva – eksportēts tiek vairāk nekā importēts.

Sintija Strakša

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Sintija.Straksa [at] zm.gov.lv