Nopļauts zālājs

Valdība otrdien, 2. aprīlī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto grozījumu kārtībā, kādā lauksaimniekiem piešķir valsts atbalstu īstermiņa aizdevuma veidā, lai lauksaimniecības uzņēmējiem tiktu palielināta apgrozāmo līdzekļu pieejamība brīdī, kad tas ir nepieciešams.

Ar grozījumu ir noteikts, ka turpmāk valsts atbalsts, ko lauksaimniekiem piešķirs kā bezprocentu īstemiņa aizdevumu, ir palielināts, un tas ir 60 eiro (līdzšinējo 40 eiro vietā) par ilgtspēju sekmējošam ienākumu pamatatbalstam pieteikto hektāru.

Pieteikties valsts atbalstam īstermiņa aizdevuma veidā lauksaimnieks varēs, tiklīdz būs iespēja pieteikties ilgtspēju sekmējošam ienākumu pamatatbalstam, līdz kārtējā gada 1. septembrim iesniedzot Lauku atbalsta dienesta elektroniskajā pieteikšanās sistēmā iesniegumu.

Noteikumi Grozījums Ministru kabineta 2022. gada 26. aprīļa noteikumos Nr. 260 “Kārtība, kādā lauksaimniekiem piešķir valsts atbalstu īstermiņa aizdevuma veidā” stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

 

Rūta Rudzīte

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Ruta.Rudzite [at] zm.gov.lv