Traktors pļavā

Nolūkā aktualizēt Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras (VTUA) sniegto maksas pakalpojumu veidus un mainīt sniegto pakalpojumu cenas sakarā ar energoresursu, degvielas, citu pakalpojuma sniedzēju cenu pieaugumu, valdība otrdien, 12. septembrī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus VTUA maksas pakalpojumu cenrādī.

VTUA maksas pakalpojumu cenas nav mainītas gandrīz piecus gadus, bet salīdzinot ar 2018. gadu, pakalpojumu pašizmaksa 2023. gadā ir augusi par gandrīz 25%, līdz ar to iestādes ieņēmumi vairs nespēj segt pakalpojumu izmaksas. 

Cenrādis arī papildināts ar jauniem pakalpojumiem, kas ļaus nākotnē paplašināt VTUA klientiem pieejamo e-pakalpojumu klāstu. Piemēram, nodrošināt iespēju īstenot tehnikas īpašumtiesību iegūšanas vai maiņas datu reģistrācijas darbības e-pakalpojumu vidē. Tas ļaus klientiem ne tikai VTUA birojos klātienē, bet arī ārpus biroja telpām un tā darba laika un saņemt pakalpojumu e-vidē.

Daži neaktuāli un nepieprasīti pakalpojumi no cenrāža ir izņemti, kā arī veikti tehniska rakstura precizējumi.

Noteikumi “Grozījums Ministru kabineta 2018. gada 17. aprīļa noteikumos Nr. 225 “Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras maksas pakalpojumu cenrādis”” stāsies spēkā pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Rūta Rudzīte

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Ruta.Rudzite [at] zm.gov.lv