Informācija plašsaziņas līdzekļiem
briestošas labības lauks karstā vasaras dienā, fonā koku puduris

Zemkopības ministrija ir veikusi lielāko minerālmēslu tirgotāju Latvijā aptauju par situāciju minerālmēslu tirgū – vai tirgū ir pieejami visa veida minerālmēsli, kādas ir to cenas, no  kurām valstīm minerālmēsli  tiek ievesti.

Pēc  minerālmēslu tirgotāju sniegtās informācijas, minerālmēslu tirgus Latvijā  ir nosegts, ir pieejami visa veida minerālmēsli – gan vienkāršie minerālmēsli, gan kompleksie minerālmēsli. Minerālmēsli tiek importēti no šādām  ES valstīm – Somijas, Nīderlandes, Polijas, Lietuvas, Vācijas, Francijas un Spānijas, kā arī no trešajām valstīm – ASV,  Ēģiptes, Jordānijas, Alžīrijas, un Marokas.

Minerālmēslu cenas ir būtiski pazeminājušās, salīdzinot ar minerālmēslu cenām iepriekšējos trīs gados. Vienkāršo minerālmēslu cena, piemēram, slāpekļa minerālmēslu cena svārstās no 330 līdz 350 eiro par tonnu, komplekso minerālmēslu cena svārstās no 500 līdz 600 eiro par tonnu. Ņemot vērā apstākli, ka ir notikusi minerālmēslu tirgus pārorientācija, prognozējams, ka minerālmēslu cenas neatgriezīsies līdz tam līmenim, kādas tās bija pirms Covid-19 un krievijas iebrukuma Ukrainā. 

Neskaidrību gadījumā lauksaimniekiem jautājumos par minerālmēslu iegādi jāsazinās ar to tirgotājiem.
 

Dagnija Muceniece

Nodaļas vadītāja
Dagnija.Muceniece [at] zm.gov.lv