Informācija plašsaziņas līdzekļiem

Zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglīts ceturtdien, 2022. gada 12. maijā, atklāja 30. starptautisko lauksaimniecības biznesa izstādi “Pavasaris 2022” Rāmavā. Tās devīze “Saimniekošana pārmaiņu laikos”.

“Latvijas lauksaimniekiem ir gadsimtiem krāta pieredze un zināšanas, un šī izstāde kalpos kā lieliska platforma, kur ar tām apmainīties un iegūt arī jaunas, piemēram, par jaunām tehnoloģijām, kas palīdz darbu izdarīt efektīvāk un produktīvāk,” norāda J. Eglīts.

Zemkopības ministra biroja vadītājs atzīmē, ka šogad izstādi raksturo divi vārdi – sadarbība un zināšanas. Un to simboliski apliecina Zemkopības ministrijas vienotais iestāžu kopstends, kur pirmo reizi lauksaimniekiem ir iespēja saņemt konsultācijas vienkopus par Zemkopības ministrijas (ZM) un 10 tās pārziņā esošo iestāžu sniegtajiem pakalpojumiem un īstenotajiem atbalsta pasākumiem nozares konkurētspējas stiprināšanai. Tāpat ZM kopstendā interesentiem iespēja iepazīties ar augstākās izglītības, profesionālās, arodizglītības, kā arī tālākizglītības un neformālās izglītības mācību programmām lauksaimniecības nozarē Latvijā.

“Lauksaimnieku spējai efektīvi sadarboties šajos ģeopolitiskajos apstākļos var būt izšķiroša nozīme, jo nozares izaicinājumus var mēģināt pārvarēt arī katrs atsevišķi, tomēr esmu pārliecināts, ka, darot to kopā, rezultāts būs ātrāks un kvalitatīvāks,” atzīmē J .Eglīts.

ZM kopstendā apvienojušās: ZM, Lauku atbalsta dienests, Pārtikas un veterinārais dienests, Valsts zinātniskais institūts “BIOR”, Valsts augu aizsardzības dienests, Lauksaimniecības datu centrs, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs, Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), LLU Malnavas koledža, kā arī LLU Bulduru Dārzkopības vidusskola. Plašāka informācija par ZM kopstendu.

Izstāde “Pavasaris 2022” atvērta no 12. līdz 14. maijam (ceturtdienas – sestdienas) plkst. 10-17 biznesa centrā “Rāmava” Izstāžu ielā 11, Valdlaučos, Ķekavas novadā. Plašāka informācija www.ramava.lv .Informāciju sagatavoja:

Dagnija Muceniece

Nodaļas vadītāja
Dagnija.Muceniece [at] zm.gov.lv