Informācija plašsaziņas līdzekļiem
labība

Zemkopības ministrija (ZM) aicina Latvijas lauksaimniekus, lauku uzņēmējus un mežsaimniekus piedalīties reģionālo konferenču ciklā par Kopējo lauksaimniecības politiku (KLP) Latvijā no 2023. gada.

Konferenču laikā ZM eksperti iepazīstinās ar Latvijas KLP Stratēģiskā plāna (2023.–2027.) pasākumiem lauksaimniecības un lauku vides attīstībai no 2023. gada. Konferences notiks visos Latvijas novados – Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē, Latgalē un Sēlijā.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards atzīmē: “Ilgstošu un sarežģītu sarunu ar Eiropas Komisiju un ES dalībvalstīm rezultātā Latvijai izdevies izcīnīt būtisku palielinājumu tiešajiem maksājumiem, t.i., par 44% vairāk jeb par 758 milj. eiro vairāk nekā iepriekšējā periodā. Turpmākajos gados Eiropas Savienības un valsts atbalsts plānots tā, lai taisnīgā, mērķētā un līdzsvarotā veidā sasniegtu dažāda lieluma saimniecības, īpašu uzmanību veltot mazām un vidējām saimniecībām. Tas ļaus mūsu lauksaimniekiem turpināt attīstību, nodrošinot tūkstošiem darba vietu un apdzīvotību reģionos, un kopumā būtiski sekmēs Latvijas tautsaimniecības izaugsmi.”

Nākamā reģionālā reģionālā konference, kas noslēgs konferenču ciklu, notiks Krustpils kultūras namā, Rīgas ielā 212, Jēkabpilī. Aicinām visus interesentus piedalīties konferencē, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Papildu informācijai: Liene Feldmane – tālrunis +371 29334520, e-pasts Liene.Feldmane@llkc.lv.

Konferenču ciklā jau ir notikušas reģionālās konferences Kocēnos, Jelgavā, Alūksnē, Talsos un Ilūkstē.

Konferences laikā dalībniekiem būs iespējas iegūt informāciju par plānotajām izmaiņām tiešajos maksājumos un jauno nosacījumu sistēmā no 2023. gada, vides un klimata pasākumiem, lauksaimniecībā izmantojamās zemes jauno pārvaldības sistēmu, lauku attīstības pasākumiem no 2023. gada, kā arī plānotajiem tirgus kopējās organizācijas atbalsta pasākumiem ražotāju organizācijām. Pasākuma noslēgumā plānota viedokļu apmaiņa.Informāciju sagatavoja:

Dagnija Muceniece

Nodaļas vadītāja
Dagnija.Muceniece [at] zm.gov.lv