Informācija plašsaziņas līdzekļiem
basket-food

Zemkopības ministrija (ZM), atbilstoši valdības izvirzītajai galvenajai vidējā termiņa budžeta prioritātei – drošībai, izvirzījusi četrus prioritāros pasākumus. Pasākumiem 2025.gadam pieprasīts finansējums 69,3 miljonu eiro apmērā.                                 

ZM četras prioritātes ir pārtikas apgādes nodrošinājums iedzīvotājiem valsts apdraudējuma gadījumā, valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai, meža ugunsdzēsības kritiskās infrastruktūras nodrošinājums un informācijas tehnoloģiju pilnveidošana kiberdrošības jomā.

Pārtikas nodrošinājuma plānošana ir viens no preventīvajiem drošības pasākumiem, kas sevī ietver koordinētu sadarbību ar pārtikas ražošanas uzņēmumiem, lai pārtikas pieejamības trūkuma gadījumā varētu saražot nepieciešamos pārtikas produktus.

“Agresorvalsts Krievijas agresija Ukrainā visā pasaulē ir aktualizējusi jautājumu par pārtikas nodrošinājumu. Esmu vairākkārt sacījis, ka spējam sevi ar pārtiku nodrošināt, bet mums ir jādomā arī par loģistikas jautājumiem un ražotāju konkurētspēju. Mūsu lauksaimniecības sektoram jāspēj konkurēt ar importu, jo tikai tā mēs nodrošināsim īsākas un stabilākas piegādes ķēdes un palielināsim vietējo produktu īpatsvaru publiskajos iepirkumos. Esmu pārliecināts, ka ikviens mūsu ražotājs jebkurā brīdī būtu lepns un atbildīgs nodrošināt mūsu armiju ar pārtiku”, norāda zemkopības ministrs Armands Krauze.

Sintija Strakša

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Sintija.Straksa [at] zm.gov.lv