Trešdien, 1. februārī, zemkopības ministrs Didzis Šmits tikās ar Spānijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Manuelu Alhamu Orenesu (Manuel Alhama Orenes).

Tikšanās laikā sarunu galvenais temats bija gaidāmā Spānijas prezidentūra Eiropas Savienības (ES) Padomē 2023. gada 2. pusgadā. Spānijas vēstnieks Manuels Alhama Orenes iepazīstināja Latvijas pusi ar darbu pie gaidāmās prezidentūras prioritātēm.

Savukārt zemkopības ministrs Didzis Šmits iepazīstināja Spānijas vēstnieku ar Latvijai aktuālajiem jautājumiem lauksaimniecības, zivsaimniecības, vides un tirdzniecības jomās, pie kuriem turpināsies darbs Spānijas prezidentūras laikā. Tāpat tikšanās laikā zemkopības ministrs pieskārās zaļā kursa jautājumiem un nepieciešamībai rast balansu starp lauksaimniecības un mežsaimniecības jautājumiem, no vienas puses, un klimata un vides aizsardzības jautājumiem, no otras puses.

Nozīmīgāko vietu Latvijas eksportā uz Spāniju ieņem graudaugu produkti, bezalkoholiskie un alkoholiskie dzērieni, kā arī dzīvnieku un zivju barība.
2022. gadā laika periodā no janvāra līdz oktobrim Latvija uz Spāniju eksportēja lauksaimniecības produktus 162,67 milj. eiro vērtībā, bet importēja no Spānijas 127,10 milj. eiro vērtībā, sasniedzot pozitīvu tirdzniecības bilanci.