Informācija plašsaziņas līdzekļiem
Zemkopības ministrs Armands Krauze piedalās OECD sanāksmē par meža attīstības jautājumiem

Tikšanās laikā ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) pārstāvjiem Parīzē zemkopības ministrs Armands Krauze pauda Latvijas gatavību ciešāk sadarboties  ar OECD meža nozares jautājumu risināšanā.

“Ilgtspējīga, eksportspējīga un vides prasībām atbilstoša mežu apsaimniekošana ir Latvijas prioritāte,” uzsvēra zemkopības ministrs.

Tostarp Armands Krauze norādīja, ka ilgtspējīgas apsaimniekošanas īstenošanai nepieciešami zinātniski dati un dalījās ar Latvijas pieredzi lielo datu, tai skaitā telpisko datu, izmantošanu, lai sabalansētu Latvijas meža nozares dažādās intereses un vērtības.

Armands Krauze pauda pārliecību, ka Latvijas meža nozares zināšanas OECD būtu  noderīgas, strādājot pie jautājumiem, kas saistās ar globālajām vērtību ķēdēm, ilgtspējas attīstību, klimata politiku un citiem.   

Vienlaikus zemkopības ministrs tikās ar apdrošināšanas uzņēmuma “Groupama Group” prezidentu Fransuā Šmitu (François Schmitt) un pārrunāja Francijas modeli lauksaimnieku apdrošināšanai, tā finansējumu, darbības principus un ieguvumus lauksaimniekiem. Šis jautājums ir ļoti būtisks arī Latvijas lauksaimniecībā.

Vizītes laikā zemkopības ministrs tikās arī ar Francijas Lauksaimniecības kameras pārstāvjiem un Francijas Zemes fonda prezidentu Emanuelu Hiestu (Emmanuel Hyest), pārrunājot tādas Latvijas lauksaimniecībai aktuālas tēmas kā lauksaimniecības nevalstisko organizāciju finansēšanas modeļi un pirmpirkuma tiesības Latvijas Zemes fondam.

Sintija Strakša

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Sintija.Straksa [at] zm.gov.lv