Informācija plašsaziņas līdzekļiem

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards darba vizītes laikā Uzbekistānas Republikā šonedēļ tiksies ar Uzbekistānas lauksaimniecība ministra pirmo vietnieku Šuhratu Tešajevu (Shuhrat Teshaev), ārlietu ministra vietas izpildītāju Vladimiru Norovu (Vladimir Norov), kā arī ārējās tirdzniecības un investīciju ministru Džamšidu Hodžajevu (Jamshid Khodzhaev).

“Latvijas un Uzbekistānas sadarbība attīstās dinamiski dažādās nozarēs. Esam ieinteresēti vēl vairāk stiprināt sadarbību lauksaimniecības nozarē gan starp atbildīgajām ministrijām un iestādēm, gan augstākās izglītības iestādēm – īpaši lopkopībā, bioloģiskās lauksaimniecības, pārtikas un veterinārās uzraudzības jomā. Tāpat lielu potenciālu saskatu sadarbībai mežsaimniecības jomā,” atzīmē zemkopības ministrs.

Darba vizītes laikā zemkopības ministrs plānojis apmeklēt arī AS “Uzkimyosanoat”, kas apvieno 24 Uzbekistānas ķīmiskos uzņēmumus, t.sk. vairākus minerālmēslu ražošanas uzņēmumus, kā arī apmeklēt Chirchik ķīmiskās rūpniecības tehnoparku.

Zemkopības ministra darba vizīte Uzbekistānā norisinās 2022. gada 18. un 19.augustā.

Šogad aprit 30 gadi kopš Latvijas un Uzbekistānas diplomātisko attiecību nodibināšanas (03.11.1992). Uzbekistāna ir Latvijas lielākais tirdzniecības partneris Centrālāzijā. 2021. gadā Latvijas kopējais preču eksports uz Uzbekistānu veidoja 55,99 milj. EUR, pieaugot par 8%, salīdzinot ar 2020. gadu. Savukārt, kopējais preču imports veidoja 12, 4 milj. EUR, pieaugot par 60%, salīdzinot ar 2020. gadu.Kristīne Kļaveniece
Zemkopības ministra padomniece
Tālrunis: +371 26417267
E-pasts: kristine.klaveniece@zm.gov.lv     
www.zm.gov.lv