Latvija Kosova

Piektdien, 2023. gada 13. oktobrī, zemkopības ministrs Armands Krauze tikās ar Kosovas lauksaimniecības, mežsaimniecības un lauku attīstības ministrs Fatonu Peci (Faton Peci), lai pārrunātu divpusējās sadarbības jautājumus lauksaimniecībā.

Kosova ir paudusi nepārprotamu kursu pievienoties Eiropas Savienībai. Līdz ar to valstij būs jāveic daudzi gan likumdošanas pielāgošanas, gan institucionālās kapacitātes stiprināšanas pasākumi, t.sk. būs vajadzīgi apmācīti profesionāļi dažādās jomās.

“Latvija var atbalstīt Kosovu ar konsultācijām un zināšanu apmaiņu lauksaimniecībā,” piedāvā zemkopības ministrs Armands Krauze. “Zemkopības nozares eksperti savu palīdzību var sniegt pārtikas drošības, fitosanitārajos, lauku attīstības un izglītības jautājumos. Izsaku cerību par draudzīgu un profesionālu sadarbību nākotnē, kas būtu abpusēji izdevīga abām mūsu valstīm.”

Latvijai un Kosovai jau ir bijusi veiksmīga līdzšinējā sadarbība fitosanitārajos jautājumos “Twinning” projektā, un Kosova ir pārstāvēta šajās dienās norisošajā 68. Pasaules čempionātā aršanā Kuldīgā. 

Galvenie nodarbošanās veidi Kosovā ir lauksaimniecība, lopkopība, mežsaimniecība un kalnrūpniecība. Valstī ir bagātīgas brūnogļu, svina, niķeļa, cinka un citu minerālvielu iegulas. Galvenie lauksaimniecības produkti ir piens, kukurūza, ogas, kartupeļi, pipari, augļi, kā arī gaļas un zivju produkcija. Lauksaimniecībā 2017. gadā nodarbināti bija 4,4 procenti strādājošo.

Rūta Rudzīte

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Ruta.Rudzite [at] zm.gov.lv