Baltijas valstu un Polijas lauksaimniecības ministri vienosies par tālāku kopīgu viedokli cīņā par taisnīgu attieksmi pret visu ES valstu zemniekiem

Ceturtdien, 5. septembrī, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards Varšavā tiksies ar Polijas lauksaimniecības un lauku attīstības ministru Janu Krištofu Ardanovski (Jan Krzysztof Ardanowski), Igaunijas lauku lietu ministru Martu Jarviku (Mart Jarvik) un Lietuvas zemkopības ministru Andrjusu Palioni (Andrius Palionis), lai apspriestu tālāko kopīgo viedokli par ES Kopējās lauksaimniecības politiku un tās finansējumu pēc 2020. gada.

 

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards: “Latvijas galvenā prioritāte ir taisnīgi tiešmaksājumi un atbilstošs finansējums lauku attīstībai nākamajā Eiropas Savienības plānošanas periodā. Līdzvērtīgi tiešie maksājumi ir viens no godīgas konkurences priekšnosacījumiem visu Eiropas Savienības dalībvalstu lauksaimnieku vidū. Līdz ar to ir svarīgi, ka jau šī gada sākumā esam panākuši vienotu viedokli un nostāju Baltijas valstu vidū – mēs turpināsim iestāties par to, lai Latvijai, Lietuvai, Igaunijai un Polijai nākamajā plānošanas periodā tiktu noteikti tādi atbalsta mehānismi, kas sniegtu nepieciešamo atbalstu mūsu lauksaimniekiem, neatstājot viņus nevienlīdzīgā pozīcijā, kā tas bija līdz šim.”

 

Tikšanās laikā Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas lauksaimniecības ministri plāno parakstīt kopīgu deklarāciju, kurā pausta šo četru valstu vienota nostāja par ES KLP finansēšanu, tiešo maksājumu izlīdzināšanu, breksita seku novēršanu, kā arī nepieciešamo atbalstu jaunajiem lauksaimniekiem.
____________________________________

Informāciju sagatavoja: Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070; mob.: 26534104
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    03.09.2019